امروز : شنبه 11 آذر 1402 بروزرسانی:1402/08/11

گالری تصاویر
برای دیدن تصاویر بعدی روی تصویر کلیک نمایید

8:39 AM 1402/03/02 تعداد بازدید: 191
رئيس سازمان شيلات ايران گفت: سال گذشته ۳۸ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان به باز سازي ذخاير اعتبار تخصيص داده شده و امسال ۹۰ ميليارد تومان براي اين موضوع تخصيص داده شده است و با سفرهاي رياست جمهوري حدود ۲۰۰ ميليارد در حومه شمال كشور اعتبار رهاسازي صورت اختصاص يافته است.

به گزارش روابط عمومي سازمان شيلات ايران سيدحسين حسيني افزود: در جنوب كشور نيز اين اقدامات انجام شده اما به دليل تنوع گونه ها ۱۰ هزار زيست گاه مصنوعي براي آرام بخشي و چراگاه سازي گونه  ارزشمند ايجاد شده است اما همچنان با نقطه ايدال فاصله داريم .

  رييس سازمان شيلات ايران با اشاره به وجود ۴۵۶ گونه پرورشي در دنياو اينكه تنها ۶ گونه در كشور استفاده مي شود،اظهار كرد:ميزان توليد از ۱/۳ ميليون تن به ۲/۶ ميليون تن برنامه ريزي شده است و قطعا دريا جبران اين ميزان  توليد را ندارد بنابراين بايد در آبزي پروري اين خلع را پر كنيم و علاوه بر تنوع گونه اي و توسعه افقي و حوزه رسوب دانش و افزايش توليد در واحد سطح به صورت عمودي حركت كنيم.

  توليد در كنار مصرف معنا پيدا مي كند
وي با تاكيد بر اينكه اگر بازار و فرهنگ آبزي پروري را توسعه دهيم قطعا توليد در كنار مصرف معنا پيدا مي‌كند ، گفت: نگاه سنتي به ابزيان بايد تغيير كند در دنيا هم اين اتفاق افتاده و از ۲۱۴ ميليون تن توليد ابزيان فقط  ۹۰ ميليون تن حوزه صيد است و ۱۲۰ تن در حوزه آبزي پروري است.

فایل های پیوست :

ارسال دیدگاه

( دیدگاه ثبت شد)